#1 2010-11-08 18:40:41

 Kula

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-01
Posty: 232

Pomóżmy ratować tor w Lublinie

Poniżej cytuje pewnego rodzaju ODEZW do Nas Motocyklistów...

"Cześć.
Sezon motocyklowy powoli dobiega końca, szron na dachach i pożółkłe liście dają znać, że jesień zapukała już do naszych drzwi, a jej koleżanka zima czai się za rogiem i niebawem pójdą... w odstawkę nasze stalowe rumaki. Nie pozostanie nic innego jak usiąść przy kominku z grzańcem w ręku i zdjęciami z wypraw, wyścigów i eskapad,które były naszym udziałem w tym roku. Ale pozostaje pytanie: co będzie za rok, za dwa? Czy nasz poczciwy, przymały i spękany tor kartingowy będzie jedynym miejscem, gdzie można w miarę bezpiecznie podszkolić się z jazdy na motocyklu, po ścigać się lub wziąć udział w jakiejś fajnej imprezie. Niestety może się okazać, że nawet to nie będzie możliwe, bo obiekt przy Zemborzyckiej zmieni swoje dotychczasowe przeznaczenie i zamiast wkręcającej się na obroty rzędówki, czy pisku opon driftującego samochodu, będzie słychać jedynie dźwięki dochodzące z budowy powstającego blokowiska. Ktoś powie: „można pojechać do Poznania, Brna albo na Słowację, tam są tory z prawdziwego zdarzenia, gdzie zawsze dzieję się coś ciekawego”. Pewnie że można , tylko kogo na to stać i kto ma tyle wolnego czasu żeby pojechać tam częściej niż raz, czy dwa razy w sezonie? A gdyby tak odwrócić sytuację i zamiast jechać gdzieś w poszukiwaniu kawałka fajnie wyprofilowanego asfaltu, zrobić wszystko żeby taki tor powstał u nas. Pewnie, że jest to śmiały pomysł i do wielu drzwi trzeba zapukać oraz wiele kłód rzuconych pod nogi przeskoczyć, ale skoro udało się komuś namówić władze miasta na wybudowanie toru rowerowego przy ulicy Janowskiej, za jedyne 8 mln zł (słownie osiem milionów złotych) na którym niewiele się dzieje, a ludzi którzy są w stanie na nim jeździć można policzyć na palcach jednej ręki, to przy odpowiednim poparciu i zaangażowaniu odpowiednich osób, nasze marzenia mogą się ziścić. Przykłady z całego świata pokazują, że tor wyścigowy to nie tylko miejsce do zmagań zawodników z przeróżnych dyscyplin sportów motocyklowych i samochodowych, ale również dochodowy biznes, miejsce pracy dla setek osób i doskonała promocja miasta i regionu. Byłem, widziałem i wiem, że to działa.Wyobraźcie sobie tylko jakby było super, wracasz z pracy, zakładasz kombinezon i kask, wskakujesz na moto, 20 minut jazdy i już jesteś na torze....Na koniec dodam jeszcze, że nie są to marzenia ściętej głowy, czy moje czcze pisanie. Mocno zainteresowani tym pomysłem są ludzie, którzy naprawdę potrafią takie rzeczy robić i wiedzą jak się do tego zabrać oraz do kogo uderzyć. Zapytasz co możesz zrobić, żeby pomóc? Otóż to co musimy zrobić to pokazać, że bardzo wielu osobom zależy na powstaniu takiego obiektu w naszym regionie. Z racji tego, że zbliżają się wybory samorządowe jest doskonały moment, żeby zainteresować naszym pomysłem polityków, którzy chcą się wykazać jakąś ciekawą inicjatywą, a później po wyborach pomogą ją zrealizować. Niestety nie ma możliwości uzyskania jakiegokolwiek terenu, czy pieniędzy z budżetu bez poparcia w szeregach radnych i władzach miasta, czy województwa. Dlatego w ciągu najbliższych dwóch tygodni planujemy zorganizować spotkanie z udziałem polityków, mediów i znanych osób, które zechcą poprzeć budowę toru wyścigowego wraz z całą infrastrukturą. Chodzi o to, aby na takim spotkaniu zjawiła się również jak największa liczba motocyklistów i zwolenników tej inicjatywy.

Przekażcie ten pomysł swoim znajomym, rodzinie i wszystkim, którzy kochają samochody, motocykle, wyścigi i wierzą, że jak się chce to można. Jeśli sami czegoś nie zrobimy, nikt za nas tego nie zrobi. Datę i miejsce spotkania podam do Waszej wiadomości, jak tylko zostaną ustalone.
Na chwilę obecną proszę osoby zainteresowane i chcące coś zrobić w tej sprawie o kontakt mailowy (grzesiek@moto-gp.pl) lub telefoniczny (723-00-43-00).
Jeśli macie jakieś pomysły lub konstruktywne sugestie, będę wdzięczny.
Z góry dziękuję. Grzegorz SprawkaMoto-GP.

Aby nie marnować cennego czasu postanowiłem zacząć zbierać głosy poparcia dla projektu budowy toru wyścigowego na Lubelszczyźnie. W tym celu przygotowałem formularz, który wyślę każdemu kto napisze maila na adres torlublin@moto-gp.pl. W temacie wiadomości napisz "Lista poparcia". Formularz jest do pobrania http://pliki.moto-gp.pl/inne/lista.doc oraz w dziale Aktualności na stronie http://www.moto-gp.pl/. Po otrzymaniu formularza, wydrukuj go i zbierz głosy znajomych, rodziny i wszystkich tych którzy zechcą przyłączyć się do naszej akcji. Wypełnione listy wyślij lub przynieś osobiście do siedziby Moto-GP, ul.Nałęczowska 73, 20-701 Lublin. Również u nas na miejscu będziesz mógł oddać swój głos. Im więcej podpisów uda nam się zebrać tym większą siłę przebicia będzie miał nasz pomysł.

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu z politykami i mediami wyślij maila na adres torlublin@moto-gp.pl (temat wiadomości "Spotkanie", w mailu podaj swoje imię nazwisko i telefon). Pozwoli to zorientować się na jaką frekwencję możemy liczyć oraz poinformować Cię gdzie i kiedy takie spotkanie będzie miało miejsce"

http://www.torlublin.moto-gp.pl

Petycję można też podpisać w formie elektronicznej
http://torlublin.moto-gp.pl/petycja.php


Prośba do WSZYSTKICH : Podpiszcie się pod petycją budowy nowego toru, poproście o to znajomych, zajmie to tylko chwilę a może coś zdziałamy!
Z góry dziękuje i pozdrawiam"



Ode mnie poszło...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.madriversteam.pun.pl www.seriousninjas.pun.pl www.chomiki-pbf.pun.pl www.abc-naruto.pun.pl www.animenarutomanga.pun.pl